FirmalarOyun

Sişme Oyun Alanları

Oyun oynarken önemli olan çok pahalı oyuncaklara sahip olmak değildir. Çocukların güven içinde çok amaçlı kullanabileceği s kum gibi doğal malzemelerin yanı sıra tahta yap bozlar, kuleler gibi hayal gücünü yani dünyasını oyuncaklar öncelikli olarak seçilmelidir. Bazende çocuğa şiddet aşılılayan silah, kılıç gibi malzemeler sağlamak anne baba için kaygı uyandırıcı olabilir zaten tavsiyede edilmez.

Oysa ki çocuk, bu bahsettiğimiz objelerle oynamak istedikten sonra bir platik parçasını bile kılıç gibi sağa sola sallayarak hayal ederek kullanabilir. Dolayısıyla, ailelerin kaygıları nedeniyle çocuğun oyuncak seçimine kısıtlamalar getirmesi çoğu zaman malesef etkili olmamaktadır. Oyun parkları zamanda agresyonun güvenli bir biçimde ifade edilmesine de hizmet eder. Örneğin, çocuk parmağını silah olarak hayal ederek’de ateş edebilir, yanında bulunduğu kağıtları yırtabilir veya boksör olduğunu hayal edebilir. Şişme oyun balonlarında çocuk kendine, çevreye veya oyuncaklara zarar vermediği sürece her şey serbest bırakılmalıdır. Ebeveyn, uzman ya da eğitimci olarak havalı park’ta oyun oynamak, onun dünyasında buluşmak ve onun dilini konuşmak demektir. Yetişkinlerin çocuklarla ilişkilerinin büyük bir kısmı oyun aracılığı ile gerçekleşmektedir. Oyun parkları ile ilişkiyi daha olumlu bir hale getirmek isteyen yetişkin, ilk önce birede bir çocukla oynadığı oyunu olumlu bir hale getirmelidir.

Oyunun çocuk gelişimine ve aile ilişkilerine olumlu etkisi her geçen gün daha da fazla fark edilmekte. Yapılan çeşitli araştırmalar, havalı oyun parkında oynamanın yalnız çocuğu değil, ailenin ilişkilerini de güçlendirdiği ve karşılıklı güveni yüksek derecede arttırdığını göstermektedir.Havalı park çocukları fiziksel vede duygusal açıdan rahatlattığı için zihinsel olarak öğrenmeye elverişli ortamlar sağlamakta. Oyun, real yaşamın olumsuz dürtülerinden birazcık geçici de olsa uzaklaşmayı sağladığından ki çocuk kendisini her açıdan daha güçlü hissediyor. Arzu ederseniz şişme oyun alanlarına ulaşmak ve fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Sişme Oyun Alanları

Etiketler
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Check Also

Close
Close
film izle film izle