FirmalarGenel

E-Kitap Nedir, Nasıl Kullanılır?

E-kitap, kitabın elektronik bir şeklidir. Kitabın her türlü digital ortamda ve bu gibi ekranı olan (telefonlar, ipad’ler, smart tv’ler..vs.) bütün elektronik cihazlarda okunabilir haline e-kitap diyoruz. Kısacası herhangi bir cihaz aracılığı ile kitabın ekrandan okunur şeklidir e-kitap.

Sizlerde ücretsiz e kitap indirmek isterseniz, aşağıda vermiğimiz siteyi kullanabirsiniz.
http://www.kitapindir.in
E-kitap, baskı piyasasını da derinden etkileyecek hale gelmiştir. Şöyle ki;

Eskiden arkadan aydınlatmalı bilgisayar ekranlarını, tablet cihazlarını, iphone telefonları kullanıyorduk. Bu ekranlar arkadan aydınlatmalı olduğundan gözü yoruyordu. Şimdi yeni nesil ekranlar çıktı. Artık yeni çıkarılan arka aydınlatması olmayan, kesintisiz ve titreşimsiz ekranlar sayesinde (e-ink ekran) insan gözünü yormadan kitap okuma faaliyeti gerçekleşmeye başlamıştır. Gözümüz bir kitap sayfasına bakarken ne kadar yoruluyor ise gerçekleştirilen yenilikler sayesinde bu ekrana bakarken de o kadar yorulmaktadır. Gün ışığında rahat okunabilen, karanlıkta ise kitap ışığı olmadan okunamayan bu ekranlar gözleri hiç yormamaktadır. Bu ekranların üretimi e-kitaplara olan meyli de hızlandırmıştır.

İnsanlar artık evlerinde bir odalarını kitap için ayırmaya gerek duymak yerine milyonlarca kitabı barındırabilen digital cihazları aracılığı ile bu eserlere erişebilmeye başlamışlardır.

Hemen her sektörden araştırmacı, aradıkları kitaba ve kitaplarda aradıkları bilgiye, internetten veya dijital kütüphanelerden, zaman kaybetmeden, sadece bir düğmeye basmak suretiyle erişebilecek duruma gelmişlerdir. Bu durum ilim ve yayın camiasının bu teknolojiyi takibini de zaruri hale getirmiştir.

Kaynak: E-Kitap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Etiketler
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
film izle film izle